Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. (DKF Kft.) workshop-okat hirdet KKV-k számára a Mesterséges Intelligencia (MI) világáról.

Workshop célja, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a gépi látáson alapuló rendszerek tervezésének elméleti és gyakorlati szempontjairól, különös figyelemmel az area scan kamerák alkalmazására. A résztvevők megismerkednek a kamera típusok közötti különbségekkel, a kamerák elhelyezésének és optikai beállításainak hatásaival, valamint a különböző megvilágítási technikák jelentőségével. A workshop második egységének a célja, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek az area scan kamerákhoz kapcsolódó tipikus képfeldolgozási feladatokba és azok vezérlési környezetbe történő integrálásába. A gyakorlati példákon keresztül a résztvevők megismerik az ipari alkalmazások során előforduló valós problémákat, és képet kapnak azok lehetséges megoldási módjairól – a képrögzítéstől kezdve a feldolgozáson át a döntéshozatalig.

Regisztrációs határidő: 2025.06.08

Kinek szól a workshop?

Ez a program Önöknek szól, ha:

  • Most kezdi az ismerkedést az mesterséges intelligenciával (MI).
  • Új lehetőségeket keres az MI technológiák üzleti alkalmazására.
  • Magyarországon bejegyzett KKV képviseletében vesz részt.


Workshop jellemzői

  • Időtartam: 120- 150 perc
  • Formátum: Online szakmai workshop, interaktív előadásokkal és gyakorlatokkal.
  • Az online tér befogadóképességéból adódóan az első 100 jelentkezést tudjuk befogadni, cégenként maximum 2 főt.
  • Helyszín: Microsoft Teams (A regisztrálóknak linket kapnak ahol be tudnak csatlakozni)

 

Előadó: Dr. Forgács Zsófia Egyetemi adjunktus (Miskolci Egyetem), MI Szakértő (DKF Kft.)

A workshop nyelve: magyar

Előzetesen elvárt ismeretek: nincs

A workshop formája: online

Starts
Ends
Europe/Budapest

A workshop az AI EDIH (Európai Digitális Innovációs Központ) keretein belül valósul meg, térítésmentesen. A finanszírozás forrása a de minimis EU-s támogatási keret, amely a kis- és középvállalkozások (KKV-k), small mid-cap cégek, valamint startupok számára biztosított. A közszolgálati feladatokat ellátó szervezetek (továbbiakban: PSO) számára a szolgáltatás államilag finanszírozott.

Az AI EDIH Hungary szolgáltatásai csak az említett jogi személyek és szervezetek számára elérhetőek térítésmentesen, támogatás formájában. A Vállalkozások az ún. csekély összegű (de minimis) támogatási keretük vagy – amennyiben arra jogosultak – innovációs támogatásuk terhére rendelhetik meg az AI EDIH szolgáltatásait.

A workshop díja 80 EUR/fő, amely összeg a résztvevők de minimis támogatási keretéből kerül elszámolásra.

Az AI EDIH keretében nyújtott szolgáltatások ingyenesen (térítésmentesen) érhetőek el az ügyfelek számára.

Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy az igénybe vett szolgáltatások átadott támogatásnak minősülnek, így azok értékét igazolás alapján pénzben kifejezve kell nyilvántartani. A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény vonatkozó rendelkezései alapján a támogatásban részesülő ügyfeleknek a nem pénzben kapott támogatást egyéb bevételként kell elszámolniuk.

A de minimis támogatás olyan csekély összegű állami támogatás, amelyet a vállalkozások részére nyújtanak, és amelyet az uniós tagállamoknak nem kell bejelenteniük az Európai Bizottság felé. A támogatás maximális összege vállalkozásonként hároméves időszakra 300 000 euró lehet, az EU Bizottság (EU) 2023/2831 Rendelete (2023. december 13.) 3. cikk (2) bekezdése szerint. Az erre jogosult vállalkozások e támogatás erejéig igénybe vehetik az AI EDIH szolgáltatásait.

További kérdés esetén a témával kapcsolatban keressen minket!