A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a line scan kamerák működési elvét és azok alkalmazásának tervezési szempontjait ipari környezetben. A képzés során külön figyelmet kap a kamerák elrendezésének, a megvilágítás fényerejének és a képrögzítés szinkronizációjának szerepe.

A résztvevők gyakorlati példákon keresztül betekintést nyernek a line scan kamerás rendszerek tipikus felhasználásaiba, valamint elsajátítják, hogyan alkalmazhatók egyszerű statisztikai eszközök (pl. szórás, varianciaelemzés) az ipari képfeldolgozási feladatok megoldására.

Oktató: Dr. Forgács Zsófia Egyetemi adjunktus (Miskolci Egyetem), MI Szakértő (DKF Kft.)

A képzés nyelve: magyar

Előzetesen elvárt ismeretek: nincs

A képzés formája: online

Regisztrációs határidő: 2025.06.08

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft (DKF Kft.) AI EDIH Hungary jelen képzés megvalósítását felnőttképzési tevékenység keretében végzi. A 2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről meghatározza az engedély alapján szervezett felnőttképzés feltételeit, követelményeit és lehetőségeit.

Ezen előírásoknak megfelelve a DKF Kft. felnőttképzési tevékenysége során az alábbi tevékenységekre kötelezett:

  1. a résztvevői adatok kezelése és továbbítása  a Felnőttképzési Adatszolgáltatási rendszerbe (bővebben lásd Adatkezelési tájékoztató)
  2. A képzések képzési program alapján történő megszervezése
  3. a képzéseken jelenléti ív és haladási napló vezetése
  4. a képzések végén Tanúsítvány kiállítása a résztvevő felé.

A DKF Kft. felnőttképzési engedélyszáma: E/2023/000058

Starts
Ends
Europe/Budapest

A képzés az AI EDIH (Európai Digitális Innovációs Központ) keretein belül valósul meg, térítésmentesen. A finanszírozás forrása a de minimis EU-s támogatási keret, amely a kis- és középvállalkozások (KKV-k), small mid-cap cégek, valamint startupok számára biztosított. A közszolgálati feladatokat ellátó szervezetek (továbbiakban: PSO) számára a szolgáltatás államilag finanszírozott.

Az AI EDIH Hungary szolgáltatásai csak az említett jogi személyek és szervezetek számára elérhetőek térítésmentesen, támogatás formájában. A Vállalkozások az ún. csekély összegű (de minimis) támogatási keretük vagy – amennyiben arra jogosultak – innovációs támogatásuk terhére rendelhetik meg az AI EDIH szolgáltatásait.

A képzés díja 80 EUR/fő, amely összeg a résztvevők de minimis támogatási keretéből kerül elszámolásra.

Az AI EDIH keretében nyújtott szolgáltatások ingyenesen (térítésmentesen) érhetőek el az ügyfelek számára.

Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy az igénybe vett szolgáltatások átadott támogatásnak minősülnek, így azok értékét igazolás alapján pénzben kifejezve kell nyilvántartani. A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény vonatkozó rendelkezései alapján a támogatásban részesülő ügyfeleknek a nem pénzben kapott támogatást egyéb bevételként kell elszámolniuk.

A de minimis támogatás olyan csekély összegű állami támogatás, amelyet a vállalkozások részére nyújtanak, és amelyet az uniós tagállamoknak nem kell bejelenteniük az Európai Bizottság felé. A támogatás maximális összege vállalkozásonként hároméves időszakra 300 000 euró lehet, az EU Bizottság (EU) 2023/2831 Rendelete (2023. december 13.) 3. cikk (2) bekezdése szerint. Az erre jogosult vállalkozások e támogatás erejéig igénybe vehetik az AI EDIH szolgáltatásait.

További kérdés esetén a témával kapcsolatban keressen minket!

Registration
Registration for this event is currently open.